Kohtumine Gunter Pauliga

Õppekava, hindamiskord, kodukord, uurimistööde juhend, mentorluskava, lõiminguprojektid, valikained, koolialguse laager, avaaktus – need on vaid väike osa teemadest, mis on koolimeeskonnal laual olnud ja mille valmimisse augustikuus ühiselt panustatakse. Lisaks  on vaja tegeleda ka asenduspindade korrastamise, mööbli paikaseadmise ning toitlustuse korraldamisega.

Kogu aeg ei saa ka Rakveres toimetada ja nii sõitiski kogu koolipere 16. augustil Lilleoru õppekeskusesse, et kohtuda globaalse ettevõtja, innovaatori ja taastava majanduse visionääri Gunter Pauliga. Gunter Pauli on välja töötanud välja sinise majanduse ärimudeli. Ta on avaldanud üle 20 raamatu ning osaleb aktiivselt õppejõuna ülikoolide juures üle maailma. Gunter Pauli on teinud koostööd mitmete riikide valitsustega kohalike majanduste ümberkujundamiseks ja raha suunamiseks tagasi kohalikku kogukonda.

Meil olid inspireerivad arutelud, kuidas kool ja õpetajad saavad noori nende arenguteel toetada. Siin vaid mõned Gunteri mõtted, mis me kaasa võtsime:

• kindlasti ei peaks fookuses olema edetabelid ja eksamid
  •  olgu peamine eesmärk õnnelik noor
  • oluline on noori ette valmistada ootamatusteks, et nad oleksid paindlikud oma kogukonnas ja maailmas toimuvate muutuste suhtes
  • tähtis on rakendada kõigi valdkondade juures erinevaid kunstilisi väljendusviise – muusika, näitekunst, maal …
  • õpetaja on ka ise pidev õppija, enesetäiendaja, uudishimulik ja otsiva loomuga

Oli imeliselt soe päev Lilleoru õppekeskuses ja aias. Kõigele lisaks tegi oma esimese esinemise Rakvere Riigigümnaasiumi töötajate laulukoor 😉