Kool on suurem kui maja

Lõppeva nädala uudised kütsid kirgi. Kirjutasid nii lehed kui ka oli kuulda teleuudistest, et Rakvere Riigigümnaasiumi ehitus viibib. Paraku nii on.

Möödunud aasta jooksul on meie elukeskkond niivõrd palju muutunud, et ootamatused on tavapäraseks saanud. Üle Eesti on ehitused mõjutatud nii koroonast ja talvisest rohkest lumest, aga nüüd ennekõike sõjaolukorrast Ukrainas. Revin Grupp, kes meie koolimaja ehitab, on teinud väga head tööd. Enamus ehitusmaterjalidega ei ole tarneraskusi, kuid sellegipoolest on ilmnenud mitmete materjalidega keerukusi ning õigeaegselt ei ole neid võimalik kätte saada ning ehitus on kallimaks läinud. Sellest lähtuvalt valmimistähtaja viibimine. Loomulikult olime koolis varasemalt teadlikud, et ehitusel on olukord kriitiline, kuid kuni teisipäevani (31. mai) veel täpne teadmine puudus, mis on uus ehituse ajakava.

Kuna koolimaja ei saa valmis 1. septembriks, siis tuleb meil nüüd otsida ja leida asenduspinnad. Koolis ju peab õppetöö 1. septembril algama. Praegu oleme teadlikud, et hoone saab valmis novembri lõpuks, omajagu aega võtab kolimine. Seega me saame oma uues majas tähistada jõulupidu.

Rakvere Riigigümnaasiumi õpilaste arv (G1, G2 ja G3) saab olema esimesel aastal ~450. See tähendab meile seda, et asendusruumid, mida me otsime peaksid oleme võimalikult suured. Hästi mõnus oleks ära kasutada praeguseid koolihooneid, kuid neisse jäävad ju põhikoolid. Rakveres on ka teisi pindasid, kuid siin tuleb mõelda sellele, et me siiski moel või teisel kompaktselt koos oleksime mitte mitmetes gruppides mööda linna laiali. Meie soov on see, et õpilased kõik võimalikult palju koos oleks ja ühiselt õppida saaksid. Eks mingites kohtades me peame rakendama ilmselt ka hübriidõppevorme, kuid seda me soovime teha võimalikult vähe.

Järjepanu jagame infot nii meie kodulehel, Facebooki uudiste voos kui ka Instagramis. Loomulikult on edasise osas oluline, et ka tulevased õpilased oleks kaasatud. Selleks oleme plaaninud teha infotunni 17. juunil kell 10.00. See kohtumine saab olema üle veebi. Olge head ja pange palun oma osalemissoov kirja siin.

Loodame kõigi mõistvale suhtumisele. Anname endast parima, et praeguses keerukuses info ka selgelt kõigi osapoolteni jõuaks. Kool on ilmselgelt suurem kui maja ning meie kõigi – õpilaste ja personali ning kogukonna – nägu.

Foto: Ain Liiva, Virumaa Teataja (https://bit.ly/3amNGb0)