Kutsume 9. klassi õpilasi Rakvere Riigigümnaasiumi teadusvõistlusele ja avatud uste päevale!

Rakvere Riigigümnaasiumis toimub 6. märtsil 2024 kell 12.00 teadusvõistlus “Teaduse talendid” ja avatud uste päev, kuhu on oodatud kõik 9. klasside õpilased.

Lisaks kooli ja õppimisvõimaluste tutvustamisele, korraldatakse õpilastele õpilasvõistlus „Teaduse talendid“.

Võistkonnas on neli liiget ning neil tuleb lahendada kolm etteantud ülesannet, mis hõlmavad põhikoolis õpitut, loogilist ja kiiret mõtlemist, keelevaistu ja arusaamist loodusteadustest. Nende lahenduste põhjal selguvad finalistid.

Finaali pääseb 3 võistkonda.

*Rakvere Riigigümnaasiumi poolt korraldatud õpilaste teadusvõistlusel “Teaduse talendid” esikohale tulnud õpilaste sisseastumistesti tulemused võrdsustatakse Rakvere Riigigümnaasiumisse astumisel maksimaalse tulemusega. Teadusvõistluse võitnud õpilased peavad end testile registreeruma. Kui teadusvõistluse võitnud õpilased soovivad kandideerida ka teistesse Virumaa riigigümnaasiumitesse (Narva Eesti Gümnaasium, Narva Gümnaasium, Sillamäe Gümnaasium, Kiviõli 1 Keskkool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium), peavad nad sooritama Virumaa Riigigümnaasiumite ühtse sisseastumistesti.

Teadusvõistluse päevakava:

12:00 Avamine aatriumis

12:10-12:40 I voor kooliga tutvumine

12:55-13:25 II voor kooliga tutvumine

Lõunapaus – koolitoit

13:55-14:25 III voor kooliga tutvumine

14:40-15:10 Finaal aatriumis

15:15-16.00 Lõpetamine aatriumis

Avatud uste päeva tegevused toimuvad I, II ja III vooru ajal, mil tutvustatakse kooli sisseastumiskorda, koolimaja ning muid Rakvere Riigigümnaasiumiga seotut. Võimalus on ka maitsta koolitoitu (tasuta). Teadusvõistluse finaali on oodatud vaatama ka avatud uste päeval osalevad noored. Palume osavõtt registreerida hiljemalt 26. veebruariks 2024:

Osalemine teadusvõistlusel või avatud uste päeval: https://forms.gle/Aj9UDv1SietBdGUV6

Lisaküsimuste korral palun pöörduge:
kultuurijuht Kristlin Amor: kristlin.amor@rakvere.edu.ee