Novembris on Daily koolisööklates traditsiooniliselt Keskkonnakuu

Novembris on Daily koolisööklates traditsiooniliselt Keskkonnakuu. Keskkonnakuu eesmärgiks on juhtida tähelepanu olulisele probleemile – toidu raiskamine.

Keskkonnakuu raames toimuvad koolides järgmised tegevused:

-Teavitustöö

-Videoloengud
Olete oodatud osalema videoloengutes. Loengud toimuvad Teamsis. Loengut saate vaadata näiteks terve klassiga koos. Lisainfo ja registreerimine: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=uZnZYAtye0y0SZkQAjplVt1ujBouYuVJrzNukV-YljhURTVFQ0I1NFlIS1pZMlRDQ0tLSFpOTkJZOS4u&web=1&wdLOR=cA9FA4A4C-F0CF-42DA-BDC7-4B1C89A4D7BF . Registreerinud osalejatele saadetakse hiljem ka lingi loengu järele vaatamiseks.

-Toidujäätmete kaalumine
Igal aastal visatakse koolisööklates kokku ära hinnanguliselt 1000 tonni toitu ehk 50 autokoormatäit valmistoitu, mis läheb kahjuks raisku. 13.11-17.11 kaalume kõikides koolides iga päev kui palju toitu ära visatakse. Selgitame koolide vahel välja millises koolis raisatakse kõige vähem toitu.

Iga päev kirjutame kooli sööklas olevale plakatile kui palju toitu kilodes visati ära terves koolis ja kui palju ühe õpilase kohta. Me kõik saame anda oma panuse, et vähendada toidu raiskamist.

-Keskkonnasõbralikuma koolisöökla välja selgitamine
Konkursi võitmine on lihtne. Tõsta taldrikule niipalju toitu kui jõuad ära süüa. Söö taldrik tühjaks.
Võitja koolile magus auhind. Nädala jooksul saab jälgida koolide edetabelit Baltic Restaurants Estonia Facebooki lehelt.