Õiglase kaubanduse nädala fookuses olid lapsorjad

Et teadvustada, kui suur probleem maailmas on jätkuvalt laste orjatööle sundimine ja orjadeks müümine ning kui oluline on võidelda õiglase kaubanduse eest, said meie G3 õpilased vaadata Mondo Maailmakoolist laenutatud Shraysi Tandoni dokumentaalfilmi “Nähtamatud käed” (“Invisible Hands, 2018).

Ligikaudu 200 miljonit last maailma erinevais paigus ei tea, mis on õnnelik lapsepõlv. Nende päevad mööduvad varavalgest hilisõhtuni põldudel, farmides, hämarates tagatubades ja tehastes sunnitööd tehes.

Sageli on nad oma perede juurest röövitud või vanemate poolt maha müüdud ja töötingimused nii halvad, et nende tervis saab kõvasti räsida.

Kuigi filmi üldine tonaalsus oli rusuv, jäi siiski kõlama mõte, et üksikisikuna saame igapäevaselt oma läbimõeldud ostude kaudu kaasa aidata sellele, et arengumaade laste ekspluateerimine lõppeks.

Suur aitäh Rakvere Rohuaia lasteaiale, kes meile filmi vaatamiseks oma ruume laenas ja meid lahkelt vastu võttis! 🙏

Õiglase kaubanduse teema raames olid meie mõlemas koolimajas kõikidele õpilastele tutvumiseks ka MTÜ Mondo näitused “Palmiõli lugu” ja “Sa oled, mida sööd”.

Eestis tähistati õiglase kaubanduse kuud tänavu oktoobris juba 15. korda.

Õiglase kaubanduse kuul pööratakse tähelepanu arengumaades meile igapäevaselt erinevaid toidu- ja tarbekaupu tootvate ja kasvatavate inimeste elu- ja töötingimustele, samuti juhitakse tähelepanu eetiliste valikute olulisusele meie ostueelistustes.

Suur tänu Mondo Maailmakoolile nende harivate ja silmaringi avardavate materjalide eest!