Rakvere Riigigümnaasiumis lõppesid sisseastumiskatsed!

❗️Rakvere Riigigümnaasiumis lõppesid sisseastumiskatsed ❗️
👉Kooli sisseastumiseks vajalikud tingimused täitnud õpilastest 180 said täna kutse esitada kooli astumise avalduse. Seniste õpingute, testi ja vestluse tulemustena jäi veel terve rida õpilasi ootenimekirja, et täita vaba õppekoht, kui mõni nimekirjas eespool olev õpilane peaks oma kohast seetõttu loobuma.
👉Kuna käesoleval aastal oli konkursi sõel palju tihedam, siis kooli sisseastumise tingimused sel aastal karmistusid. Tõsteti testi lävendit ning ka vestluse lävendi ületamine osutus vastuvõtu kutse esitamisel määravaks. Kui möödunud aastal võeti kooli õppima ka õpilased, kellel ühel 9. klassi õppeperioodil oli tunnistusel negatiivne hinne, siis sel aastal hinnete osas järeleandmist ei tehtud.
👉Kõik kutse saanud peavad nüüd hiljemalt 25. juuniks esitama kooli vastuvõtu avalduse koos 9. klassi lõputunnistuse ja 9. klassi klassitunnistusega. Loodame, et ei juhtu sarnaseid olukordi, nagu möödunud aastal, kui selgus, et viimasel trimestril mõne kahe teeninud õpilane pidi siiski õpingutest Rakvere Riigigümnaasiumis loobuma.
💚Edu kõigile eksamiteks ja jaksu veel viimasteks ponnistusteks.💪